Zpět na zeď

23. února

Rekord bez spánku

V roce 1965 vytvořil 17letý student Randy Gardner vytvořit dosud trvající rekord, když vydržel 11 dní a 25 minut (264 hodin) bez spánku. Na konci experimentu nedokázal srozumitelně mluvit, třásl se a ztrácel motorické schopnosti. Měl už také velmi útržkovité myšlení, poruchy paměti, halucinace. Tento experiment byl nakonec z rozhodnutí lékařů přerušen, protože hrozilo naprosté vyčerpání organismu. Ve vojenské nemocnici pak spal 14 hodin, než ho vzbudilo chcaní. Dlouhá spánková deprivace nezanechala na Gardnerovi žádné trvalé následky.

9.8/10
  • Komentářů: 48
  • |

Komentáře

Komentovat
zbývá znaků: 0
Maximum co jsem dal je v pátek vstát v 6 do práce, odjezd z práce na kalbu, pátek velký nadšení že jedeš bomby, najednou sobora a nechceš usnout abys nepřišel o to nejlepší a zase je najednou nedele a spánek už necháš na večer aby sis to nerozhodil 😃 jako dá se, ale 11 dní to je uz trošku moc...
nj...nesmíš tolik smažit 😉
já jak nespím min. 7,5 hodiny tak jsem slušně nasranej
Ty vole to mas jeste dobry ja spim tak 10 hodin 😃
no vidiš , Já spim 2-4hod denně a taky žiju
čtvrtku tripů a jeste bych k tomu doplaval do anglie 😃
Po čtvrtce tripu bys doplaval tak leda do prdele.
já vydržel 9,5 dne a toto mi pak přijde divné že bych o 2 dny déle toto měl...
To ale nemůžeš srovnávat když když jsi byl na piku.....
jednou jsem vstal v pátek v 5 ráno a šel spát v neděli večer, třetí den už jsem dost věcí nevnímal bylo mi to jedno, mozek začne pomalu vypínat
jak Ti může vypínat něco co nemáš
Par krat si mi uz pisal ale mal som ta na kokote ako tvoju mamku. Pisem len ze ta registrujem 😉 mam ta rad, inac bys skoncil na zavese
moj rekord je 56hod. dost na picu zaver, nebol som pod dohladom ale chlastal
Jo slovák! To je normální ......A takovou smečku museli živit češi tolik let. Hlavně si furt naříkali a teď jsou jakse říká v prdeli úplně !!!
kks urcite hlavne ty si nas zivil 😃 so svojou minimalnou mzdou niekde v alberte v sklade
ja sem zlomil rekord na lan party za mlada 60 hodin, jen mimochodem my češí máme na tomto talent...pokud vím tak sme drželi nebo ještě držíme a už dost dlouho světak v nepřetržitým hraní...(neni to uplně beze spanku maš myslim 5 minut z hodiny na spaní kumulativně) každopadně ja měl už po 60 hodinach vizualni halucinace (ne nic sem nebral)
aproppo, ja som nerobil rekord, bol som mlady cca23 a len som drinkoval, ziedne drogy ani kava-redbull. Cize svadby z rozpravok 3dni a 3noci je real 😃 lebi volakedy sa fetilo
Ty krávo, v 17 letech nespat 11 dní asi je frajeřina, ale být 11 dní pod dohledem lékařů a nemít možnost pohonit?? Jako respekt.
po hoňce by hned usnul
Jak víš že nehonil?
to nanho chcali?
  • ntz
  • 25.02.2019 00:13
samozrejme ... jak jinak voe .. spal jako drevo, ne, ty bys' to zkusil taky, tak se nedelej, jantare
no pokus je pokus, ked uz sa na to dal
taky mě napadlo jak ho drželi vzhuru...hadam nějaky elektricky impulzy...zkusim najit ten vyzkum
našel sem uplně užasny fakta u tohoto experimentu posudte sami 😃 : This is primarily due to a report by researcher William Dement, who stated that on the tenth day of the experiment, Gardner had been, among other things, able to beat Dement at pinball.
This is primarily due to a report by researcher William Dement, who stated that on the tenth day of the experiment, Gardner had been, among other things, able to beat Dement at pinball.
no ak sa vyskumnik volal dement tak nanho urcite chcali
Běžná příprava na státnice.